Nowoczesne Technologie

Implanty

Implant zębowy to tytanowy wszczep, imitujący korzeń zęba, który stanowi podstawę do odbudowy zęba. Jest to najnowocześniejsze i najbardziej naturalne rozwiązanie w przypadku braku pojedynczego zęba lub kilku zębów. Implant zapewnia całkowity komfort użytkowania i z powodzeniem może zastępować brakujące zęby, bądź stanowić podparcie dla mostów protetycznych.

W leczeniu implantologicznym wykorzystujemy materiały renomowanych producentów – Bicon, Zimmer, Root, SGS, Neobio.

W sytuacji gdy konieczna jest rekonstrukcja kości w leczeniu implantologicznym wykorzystujemy  fibrynę bogatopłytkową (otrzymywaną przy pomocy Wirówki EBA-20) która minimalizuje proces zapalny, oraz pozwala na przyspieszenie procesu regeneracji tkanek po zabiegu.

Fibryna bogatopyłkowa

Wirówka EBA-20 pozwala na otrzymanie fibryny bogatopłytkowej, wykorzystywanej w zabiegach chirurgii stomatologicznej i implantologii przy rekonstrukcji kości. Fibryna bogatopłytkowa aplikowana jest bezpośrednio w miejscu wykonania zabiegu, dzięki czemu minimalizuje proces zapalny, oraz przyspiesza proces regeneracji tkanek. Otrzymywana jest w wyniku odwirowania w wirówce krwi żylnej Pacjenta, pobieranej do 10 mililitrowej probówki. W efekcie odwirowania krwi powstaje tzw. matryca fibrynowa wykorzystywana w zabiegu. Jest to bardzo prosty a jednocześnie bezpieczny zabieg, pozwalający zwiększyć Państwa komfort, poprzez zmniejszenie stanu zapalnego i skrócenie czasu gojenia tkanek.

ubytki kosci/rekonstrukcja

 


Bezpieczne opracowanie kanału korzeniowego

W leczeniu kanałowym wykorzystujemy nowoczesne urządzenie Morita TRI Auto ZX2, które łączy w sobie 3 urządzenia: endometr, mikromotor  i kątnicę endodontyczną. Zastosowanie urządzenia znacznie zwiększa Państwa komfort w trakcie zabiegu. Ponadto leczenie kanałowe w Centrm Stomatologicznym JK Dentysta wspomagane jest radiowizjografią i tomografią komputerową (zdjęcia wykonywane są na miejscu) co pozwala na dokładny pomiar kanału, i niejednokrotnie umożliwia zakończenie leczenia kanałowego już na pierwszej wizycie.

 


Lasery Picasso

W szeregu wykonywanych w naszym Centrum Stomatologicznym zabiegów wykorzystujemy wszechstronny Laser diodowy PICASSO, który z powodzeniem zastępuje tradycyjne narzędzia w:

  • Chirurgii stomatologicznej: odsłanianie implantu, nacinanie i wycinanie dziąseł, wycinanie brodawki międzyzębowej, plastyka przedsionka jamy ustnej, wydłużanie korony klinicznej, redukcja przerostu dziąseł, hemostaza i koagulacja.
  • Periodontologii: dezynfekcja kieszonek dziąsłowych,
  • Endodoncji: dezynfekcja kanału korzeniowego.
  • Protetyce: odsłonięcie dziąsła do wycisku pod koronę, kształtowanie linii dziąsła.
  • Wybielaniu: laserowe wybielanie zębów – pełny łuk w ciągu 60 sekund

Zastosowanie lasera PICASSO w leczeniu stomatologicznym pozwala na znaczące poprawę Państwa komfortu oraz skrócenie czasu leczenia.


Mikroskop Global G6

Mikroskop w leczeniu stomatologicznym umożliwia pracę w powiększeniu. Precyzja oraz dokładne oświetlenie pola zabiegowego daje nieporównywalnie lepszą jakość leczenia. Pozwala na uwidocznienie struktur anatomicznych zęba i tkanek otaczających niewidocznych gołym okiem, przez co zabiegi wykonywane z jego użyciem charakteryzują się bezpieczeństwem i wysoką skutecznością.

 


The Wand

THE WANDjest urządzeniem do wykonywania bezbolesnych miejscowych znieczuleń stomatologicznych, w którym proces podawania środka znieczulającego jest kontrolowany poprzez mikroprocesorowy układ kontrolny. Służy do podawania wszystkich rodzajów znieczuleń miejscowych jakie stosowane są w stomatologii.


Skaler

Dysponujemy najbardziej wszechstronnym urządzeniem do usuwania kamienia i szlifowania powierzchni zęba (skalingu) – PT5 PAINLESS firmy Woodpecker. Wysoka efektywność pracy skalera przy zachowania minimalnej amplitudy drgań zapewnia niemal 100% bezbolesność zabiegu skalingu. Specjalne końcówki wykonane ze stopu tytanu nie pozostawiają zarysowań ani chropowatości na powierzchni korzenia zębowego.


Vector

Vector jest urządzeniem, które służy zarówno do leczenia, jak i profilaktyki paradontozy. Wykorzystanie systemu Vector pozwala na mikroinwazyjne oczyszczenie głębokich kieszonek przyzębnych bez konieczności interwencji chirurgicznej. Na końcówki urządzenia podawany jest fluid zawierający cząsteczki hydroksyapatytu, który umożliwia całkowite usunięcie przylegającej warstwy flory bakteryjnej, stanowiącej główną przyczynę chorób przyzębia oraz ich nawrotów.


Wybielanie Beyond

Profesjonalne wybielanie Lampą Beyondw gabinecie jest najbardziej popularnym zabiegiem kosmetycznym w dzisiejszej stomatologii. W przeciwieństwie do wybielania nakładkowego w domu przy którym stosuje się preparaty wybielające o niskim stężeniu, wybielanie w gabinecie odbywa się pod kontrolą lekarza preparatami o relatywnie wyższym stężeniu substancji czynnej, co pozwala na uzyskanie nieporównywalnie lepszych rezultatów.

 

Wybielanie laserowe

Oferujemy Państwu również wybielanie laserem PICASSO. Metoda ta pozwala na skrócenie zabiegu wybielania. Ponadto zmniejsza ona nadwrażliwość zębów w trakcie jak i po zabiegu, a efekty wybielania utrzymują się przez dłuższy czas w porównaniu do tradycyjnych technik.

 

Tomograf CBCT/Pantomograf

W leczeniu stomatologicznym wykorzystujemy najnowocześniejszy tomograf 3D, pozwalający na wykonanie precyzyjnego obrazowania przestrzennego. Proces leczenia jest dzięki temu drobiazgowo zaplanowany już od pierwszej wizyty, co pozwala na zapewnienie Państwu najwyższego komfortu wykonywanych usług.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Implanty częstochowa