Implant, profesjonalnie nazywany wszczepem śródkostnym, to mała tytanowa śrubka, która zastępuje korzeń utraconego zęba. Implant doskonale wtapia się w kość i jest anatomicznie bardzo zbliżony do naturalnego zęba. W praktyce stomatologicznej nie ma konieczności zastępowania  każdego brakującego zęba tytanowym wszczepem, wystarczającą stabilność uzupełnienia protetycznego można uzyskać stosując dwa implanty – jest to najlepsze i najbardziej komfortowe rozwiązanie uzupełniające braki zębowe. Materiał implantu jest całkowicie biokompatybilny oraz bezpieczny dla organizmu, ponadto jest znacznie wytrzymalszy niż naturalny korzeń zęba. Wszczepianie implantów jest wykonywane w znieczuleniu, co gwarantuje bezbolesność zabiegu. Największą zaletą implantów jest uzyskiwana estetyka. W naszym gabinecie stosujemy implanty najnowszej generacji, produkowane przez renomowane firmy takie jak: BICON, ROOTSGS, NEOBioBredent, AnyRidge. Są to wiodący producenci systemów implantologicznych na świecie, gwarantujący najwyższą jakość produktów oraz bezpieczeństwo Pacjenta. Ich zastosowanie, wsparte naszym wieloletnim doświadczeniem i ekspercką wiedzą chir. stom. Janusza Kucharskiego, zapewniają profesjonalnie i bezpieczne przeprowadzenie zabiegu implantacji.

JAK WYGLĄDA ZABIEG IMPLANTOLOGICZNY?

 

Na początku lekarz ocenia stan uzębienia i możliwości zastosowania odpowiedniego systemu implantologicznego. Jest to najważniejszy i niezbędny etap, od którego zależy dalszy przebieg leczenia. Lekarz przedstawia informacje o możliwych do zastosowania metodach leczenia. W naszej codziennej praktyce doskonale rozumiemy, że każdy przypadek jest inny, dlatego też każdego Pacjenta traktujemy indywidualnie, proponując najskuteczniejsze metody leczenia. Leczenie składa się z dwóch etapów: części chirurgicznej i protetycznej.

Pierwsza część polega na dokładnym wszczepieniu implantu. Wprowadza się go w taki sposób, aby kość obudowała się szczelnie wokół niego. Jednak samo implantowanie nie zastąpi nam brakującego zęba. W tym celu niezbędna jest praca protetyczna. W zależności od indywidualnej sytuacji jest to korona, most bądź proteza. Po okresie 1 do 3 miesięcy, gdy implant będzie zrośnięty z kością można osadzić na nim wybrany rodzaj uzupełnienia.

 

DLA KOGO IMPLANTY?

 

Implanty zębowe stosowane są u osób dorosłych, które utraciły jeden bądź wiele zębów, utraciły wszystkie zęby lub nie mają zawiązków któregoś z zębów stałych. Należy pamiętać, że zabieg implantacji powinien być wykonany w możliwie krótkim terminie po utracie zęba.

O zabiegu decyduje lekarz. W niektórych stanach chorobowych, jak np. cukrzyca, osteoporoza, choroby układu krążenia czy stawów, należy wykonać dodatkowe badania. Schorzenia te nie wykluczają całkowicie skorzystania z implantów. Szczególnie do zabiegu powinni przygotowywać się palacze, którzy przed zabiegiem powinni całkowicie porzucić nałóg, ponieważ proces regeneracji przebiega w ich przypadku znacznie gorzej, a palenie papierosów aż czterokrotnie zwiększa ryzyko odrzutu.

TRWAŁOŚĆ IMPLANTÓW

Trwałość implantacji zależy w dużej mierze od pacjenta i jego samodyscypliny, dlatego też należy pamiętać o higienie jamy ustnej, zarówno tej domowej, jak i profesjonalnej w gabinecie stomatologicznym, oraz o okresowych wizytach u stomatologa.